Technologie i Rozwój
Technologie Budowy
Stosujemy różnorodne metody budowy zbiorników: Metoda tradycyjna, Metoda podbudowy, Metoda spiralna.
Stosujemy różnorodne metody budowy zbiorników:
Metoda spiralna - TDCC jest jednym z niewielu przedsiębiorstw na świecie, które oferują tę innowacyjną technologię, stanowiącą prawdziwy przełom w branży budowlanej. Ta zaawansowana metoda charakteryzuje się wieloma korzyściami, takimi jak szybkość i bezpieczeństwo budowy, a także minimalizacją przestrzeni potrzebnej do realizacji projektu. Nasza specjalizacja w wykorzystaniu systemu spiralnego pozwala na skrócenie czasu realizacji projektów, jednocześnie gwarantując ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. Kluczowe zalety systemu spiralnego to:
- Szybkość budowy: Precyzyjne projektowanie i wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawiają, że system spiralny znacząco przyspiesza proces budowy, co skutkuje skróceniem czasu realizacji projektu.
- Bezpieczeństwo: System spiralny zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Wszystkie prace przy budowie, nawet bardzo wysokich zbiorników, odbywają się maksymalnie kilka metrów nad poziomem fundamentów.
- Minimalizacja przestrzeni: System spiralny minimalizuje przestrzeń potrzebną do budowy, ponieważ blachy wsuwane do płaszcza zbiornika pochodzą zawsze z jednego, stałego miejsca. Jest to niezmiernie ważne w przypadku projektów z ograniczoną przestrzenią budowlaną.
Metoda tradycyjna - tę metodę budowy można nazwać metodą nadbudowy. Choć jest to rozwiązanie najmniej praktyczne i najbardziej czasochłonne, niekiedy jest jedynym możliwym. Polega na budowaniu zbiorników z wykorzystaniem dźwigu i wysokich rusztowań. Proces polega na sukcesywnym układaniu poziomów blach płaszcza zbiornika - na pierwszy poziom kładziony jest kolejny i tak aż do osiągnięcia wymaganej wysokości. Ostatecznym etapem jest montaż konstrukcji dachowej.
Metoda podbudowy - to znacznie bezpieczniejsze i szybsze podejście do budowy zbiorników. Proces zaczyna się od zbudowania podłogi, na której ustawia się ostatni, najwyżej położony poziom blach płaszcza zbiornika. Następnie instalowana jest konstrukcja dachowa z całym jej wyposażeniem. Kluczowym elementem tej metody jest sukcesywne podnoszenie konstrukcji na siłownikach - elektrycznych lub hydraulicznych - umożliwiające dodawanie kolejnych poziomów blach. Po osiągnięciu projektowanej wysokości zbiornika, system podnoszenia jest demontowany, a płaszcz zbiornika jest spawany do podłogi.
Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszych akumulatorach ciepła i ich potencjale w osiągnięciu Twoich celów energetycznych. Nasz doświadczony zespół ekspertów jest gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania i wesprzeć Cię w realizacji Twojego projektu.